Polecamy

Do czego służy zabieg HIFU?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad skutecznym, a jednocześnie bezinwazyjnym zabiegiem odmłodzenia skóry? Wybierz zabieg HIFU, do którego przeprowadzenia wykorzystuje się wyłącznie ultradźwięki! 

Zabieg HIFU – na czym polega?

Nazwa zabiegu HIFU wywodzi się z języka angielskiego (High Intensive Focused Ultrasоund) i ma na celu odmłodzenie skóry poprzez zastosowanie wiązki fal ultradźwiękowych o wysokiej energii. Cechą charakterystyczną HIFU jest to, że technologia pozwala się skupić na małym obszarze ciała i oddziałuje na tkanki w obrębie ściśle określonej głębokości. Zabieg nie uszkadza przy tym powierzchni skóry, w związku z tym uważany jest za bezinwazyjny.

Ultradźwięki HIFU mogą oddziaływać na warstwę mięśniowo-powięziową skóry, która w znaczącym stopniu decyduje o jej napięciu, dlatego efekt zabiegu porównywany jest czasem do operacji plastycznej i określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Oczywiście nie można stawiać znaku równości pomiędzy liftingiem chirurgicznym a bezinwazyjnym, niemniej ultradźwięki o wysokiej częstotliwości mocno stymulują produkcję nowego kolagenu w głębokich warstwach skóry, co skutkuje lepszym napięciem skóry.

Zabieg HIFU – zalety

W odróżnieniu od wielu innych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej – z wykorzystaniem chociażby światła czy lasera – fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości mogą być zastosowane o każdej porze roku i na każdej skórze. Ponadto zabieg HIFU wykonywany jest jednorazowo – i ten jeden raz wystarczy, by uzyskać pełen i trwały efekt. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że HIFU nie daje natychmiastowego rezultatu. Zabieg uruchamia proces przebudowy skóry, który trwa do trzech miesięcy po zabiegu, a ostateczny efekt w postaci napiętej i jędrnej skóry utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy.

Zabieg HIFU – dla kogo i po co?

Idealny pacjent kwalifikujący się do zabiegu aparatem HIFU jest osobą młodą o dosyć napiętej skórze i/lub lekkim nadmiarze tkanki tłuszczowej. Skóra młodszych pacjentów jest zazwyczaj dość elastyczna i szybko się regeneruje, co jest istotne dla zabiegu z udziałem impulsów ultradźwiękowych. Zabieg jest w stanie zmniejszyć ilość zmarszczek, wygładzić skórę, poprawić jej elastyczność na twarzy i szyi, podnieść łuki brwiowe i dolne powieki, wymodelować kości policzkowe, a także poprawić stan dekoltu.

Warto też zauważyć, że palenie czy intensywne korzystanie z solarium pogarszają kondycję skóry, co przekłada się na mniej widoczny efekt. Znaczący nadmiar tkanki tłuszczowej i bardzo zła kondycja skóry także mogą ujemnie wpłynąć na efekt zabiegu. 

Alternatywa dla liftingu chirurgicznego?

Zabieg HIFU stanowi doskonałą alternatywę wobec liftingu chirurgicznego, dlatego że wiązki ultradźwięków docierają na tę samą głębokość, na której operują chirurdzy plastyczni. Chodzi o warstwę mięśniowo-powięziową skóry, która leży na głębokości od 1,5 mm do 4,5 mm. Plusem bezinwazyjnego liftingu jest to, że po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Ta technologia ma szerokie zastosowanie dla obszaru twarzy, szyi, dekoltu, ciała, rąk oraz brzucha i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych dla organizmu.

Zdj. główne: Camille Brodard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pełna księgowość może zwiększyć korzyści dla twojego biznesu: Praktyczne wskazówki i porady
|
Jak pełna księgowość może zwiększyć korzyści dla twojego biznesu: Praktyczne wskazówki i porady
Dowiedz się, jak odpowiednio prowadzona księgowość może przyczynić się do rozwoju twojego biznesu. Poznaj praktyczne porady i wskazówki na temat pełnej księgowości.
Jak prawidłowo dbać o swoje łóżko?
|
Jak prawidłowo dbać o swoje łóżko?
Poznaj praktyczne sposoby na utrzymanie swojego łóżka w nienagannej czystości i świeżości, poprawiając jakość snu i komfort.
Medycyna estetyczna a naturalny wygląd: jak połączyć oba te cele?
|
Medycyna estetyczna a naturalny wygląd: jak połączyć oba te cele?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na różnorodne zabiegi medycyny estetycznej, aby poprawić swoją urodę i poczucie pewności siebie. Często jednak pojawia się pytanie: czy można połączyć cele medycyny estetycznej z pragnieniem utrzymania naturalnego wyglądu? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, to możliwe! W tym wpisie dowiesz się, jak to zrobić, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technik i podejścia do zabiegów medycyny estetycznej.