Polecamy

Lubisz dekorować wnętrza? Jak zamienić pasję w zawód?

|
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy myślisz czasami, że mogłabyś kupić jakąś przestrzeń tylko po to, żeby móc ją urządzić? Wchodząc do nieznanego pomieszczenia, podświadomie oceniasz, czy jest dobrze zaprojektowane? Od razu wyobrażasz sobie, jak można byłoby lepiej zagospodarować daną przestrzeń? Jeśli dekorowanie wnętrz jest Twoją pasją, ciągle możesz zamienić ją w zawód.

Jak zostać projektantem wnętrz?

To pytanie zadają sobie zarówno ludzie młodzi, którzy dopiero stoją przed wyborem kierunku studiów, jak i osoby starsze, które mają ochotę zmienić coś w swoim życiu. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, a projektowanie wnętrz jest Twoją pasją, ważne, żebyś dobrze rozpoczęła swoją przygodę z profesjonalnym dekorowaniem wnętrz i określiła swoje cele na przyszłość.

Jak zacząć?

Jeśli jesteś osobą kreatywną, z otwartym umysłem i wieloma pomysłami oraz posiadasz zmysł artystyczny i estetyczny, a urządzanie przestrzeni jest Twoją pasją, możesz zostać projektantem amatorem lub profesjonalistą, wybierając jedną ze ścieżek:

  • studia na kierunku architektura wnętrz – jeśli możesz sobie na to pozwolić, jednym z wyborów będzie zapisanie się na studia dzienne, wieczorowe lub zaoczne. Musisz liczyć się z tym, że studia kosztować Cię będą sporą ilość czasu oraz pieniędzy. Jednak jeśli masz wystarczającą przestrzeń w swoim życiu oraz motywację, warto zdecydować się na studia, by w przyszłości zostać profesjonalnym architektem;
  • kursy – na rynku jest wiele kursów, stacjonarnych i internetowych, które pomogą Ci rozwinąć swoje umiejętności. Zwykle na taki kurs składa się kilkadziesiąt godzin teorii i praktyki z danej dziedziny. Są odpowiednie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy urządzają mieszkania swoje, rodziny i przyjaciół. Na takich szkoleniach poruszane są bardzo często kwestie praktyczne, więc można nauczyć się podczas nich przydatnych umiejętności, niezależnie od posiadanego doświadczenia.

Czego konkretnie nauczysz się na kursach?

Na rynku jest mnóstwo rodzajów kursów na dekoratora wnętrz, więc jest z czego wybierać. Każde szkolenie może obejmować konkretny obszar tematyczny związany z architekturą wnętrz, jednak na każdym z nich można wypracować niezbędne umiejętności, takie jak:

  • dobór i łączenie barw, kształtów i materiałów,
  • praktyczne i umiejętne projektowanie różnych przestrzeni,
  • patrzenie z perspektywy, ćwiczenie wyobraźni,
  • praca z profesjonalnymi programami, używanymi przez architektów wnętrz,
  • rozwój umiejętności miękkich w celu zrozumienia klienta,
  • podążanie za obecnie panującymi trendami.

Bardzo istotnym elementem kursu jest to, że uczy nie tylko tego, jak zostać architektem wnętrz w teorii, ale pomaga dostać się na rynek. Prowadzący wspierają poprzez polecanie swoich kursantów różnym firmom oraz zlecanie im tworzenia projektów, które mogą rzeczywiście być przydatne w realnym świecie. Kursanci uczą się przede wszystkim praktyki i tego, jak wejść i utrzymać się na rynku pracy.

Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! Jeśli rzeczywiście pragniesz zmienić coś w swoim życiu, a urządzanie mieszkań sprawia Ci przyjemność, warto zdecydować się na ten wielki krok. Jeśli studia są dla Ciebie zbyt wielkim wyzwaniem, możesz wybrać profesjonalne kursy, które są dostępne dla osób w różnym wieku i posiadających różne doświadczenie w projektowaniu przestrzeni.

Zdj. główne: No Revisions/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywając radość ruchu – jak taniec wpływa na nasze emocje i samopoczucie
|
Odkrywając radość ruchu – jak taniec wpływa na nasze emocje i samopoczucie
Zanurz się w fascynujący świat tańca i dowiedz się, jak może on wpłynąć na Twoje emocje i samopoczucie. Doceniamy ruch i czerpiemy z niego radość – czytaj więcej.
Jak nowoczesne wzornictwo spotyka się z magią bursztynu? Odkrywanie unikalności i różnorodności współczesnej biżuterii
|
Jak nowoczesne wzornictwo spotyka się z magią bursztynu? Odkrywanie unikalności i różnorodności współczesnej biżuterii
Zapraszamy na niepowtarzalną podróż w głąb świata współczesnej biżuterii, gdzie innowacyjne wzornictwo ręcznie przeplata się z tajemniczym urokiem bursztynu. Odkryj fascynujący proces twórczy i unikalne wyroby artystów rzemieślników.
Poradnik dla operatorów wózków widłowych: jak przygotować się do pracy za granicą
|
Poradnik dla operatorów wózków widłowych: jak przygotować się do pracy za granicą
Zdobądź niezbędne informacje i porady, jak skutecznie przygotować się do pracy za granicą jako operator wózka widłowego. Odkryj jakie kwalifikacje są wymagane, jakie są standardy bezpieczeństwa oraz jak radzić sobie z kulturą i językiem kraju docelowego.