Polecamy

Masło z mango na włosy – jak je stosować?

|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masło z mango składa się w 50% z nienasyconego kwasu oleinowego, czyli kwasu omega-9. Oprócz niego znajdziemy w nim kwas stearynowy i palmitynowy. Jest ono również źródłem wielu witamin. Ma właściwości regeneracyjne, które pomagają w walce z suchymi i matowymi włosami.

Masło z mango na włosy

Masło z mango może być rafinowane lub nie. Masło rafinowane jest niemalże całkowicie bezbarwne i pozbawione zapachu, z kolei nierafinowane charakteryzuje się żółtym kolorem, słodkim zapachem i smakiem. Niezależnie które wybierzecie, stosuje się je tak samo.

Masło z mango jest niezwykle wydajne, dlatego na średniej długości włosy zaleca się zużyć około 2 łyżeczek. Produkt należy rozgrzać w dłoniach. Gdy masło stanie się miękkie, należy je nałożyć na włosy, zaczynając od połowy ich długości. Inaczej niepotrzebnie tylko obciążymy nasze kosmyki. Metoda ta jest podobna do olejowania. Masło nakłada się na suche lub mokre włosy, a następnie pozostawia na minimum 30 minut, a najlepiej na całą noc. Po upływie zalecanego czasu, włosy należy umyć szamponem i nałożyć na nie odżywkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zrobić mydło? Sposoby na naturalne kosmetyki
|
Jak zrobić mydło? Sposoby na naturalne kosmetyki
Domowe mydło można wykorzystać zarówno do mycia rąk, jak i całego ciała. Nie jest trudne w przygotowaniu, chociaż na początku może się tak wydawać.
Aktywności dla osób lubiących intensywny wysiłek
|
Aktywności dla osób lubiących intensywny wysiłek
Poznaj aktywności, które nadają się dla wszystkich tych, którzy cenią żywiołowe oraz wymagające ćwiczenia.
Jak aluminiowe wycieraczki systemowe zwiększają bezpieczeństwo i estetykę wejścia do budynku
|
Jak aluminiowe wycieraczki systemowe zwiększają bezpieczeństwo i estetykę wejścia do budynku
Dowiedz się, jak aluminiowe wycieraczki systemowe mogą poprawić estetykę oraz zwiększyć bezpieczeństwo wejścia do budynku. Poznaj ich zalety i kluczowe funkcje!